تبلیغات
دنیای مجازی - آش نماد عشق
 
دنیای مجازی
•٠✿☆ علـوم رایانـه ☆✿٠• وحید88
                                                        
درباره وبلاگ

---«« دنیای مجازی »»---
_________________________

به چشمان خود دروغ نگوییم
خدا دیدنیست.

چشمهایی که خدارا نبینند
دو گودال مخوفند

که برصورت انسان دهن باز کرده اند

وقتی احساس غربت می کنید
یادتان باشد

که خدا همین نزدیکیست.
یادتان باشد

که خدا هیچ وقت
شمارا از یاد نبرده است.

یادتان باشد که خدا اینجاست!
_________________________


مدیر وبلاگ : وحید 88
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
جمعه 16 خرداد 1393 :: نویسنده : وحید 88
خدمت  سربازی

۱2 نکته کوتاه و مهم دوران سـربـازی


سخت ترین دوره و پرخاطره ترین دوره ، همان دوره آموزشی است . از همان روز اول که با لباس اتوخورده و مرتب وارد پادگان آموزشی می شوی تا آخر که پوتین های کثیف و لباس نظامی خاکی بر تن داری ، می توانی با فراغ بال به پر کردن کوله بار خاطراتت همت کنی . پس علی رغم مشکلات و مصایبی که در این دوره می بینی لحظه لحظه اش را به خاطر بسپار...


به هر حال این شتری است که در خانه هر پسری می خوابد. به هر کلکی هم که متوسل شوید باید این دوسال را سپری کنید، پس بیهوده تلاش نکنید. سعی کنید آدم واقع بینی باشید. اما اصل مطلب : مطمئنا دوران سربازی برای هر آدمی اتفاقات غیرقابل تکرار و البته غیرقابل پیش بینی زیادی به ارمغان می آورد. اتفاقاتی از جنس سربازی که فقط خاص همین دوره است و آشنا نبودن به این اتفاقات ممکن است اثرات سوئی برای هر کسی داشته باشد. بنابراین قبل از آنکه خود را آماده رفتن کنید بهتر است با این اتفاقات آشناشوید و همواره در طول مدت خدمت اینها را در گوشه ذهن تان قرار دهید تا مشکلی برایتان ایجاد نشود. خدا را چه دیده اید! همیشه امیدوار باشید، شاید بعد از دو سال خدمت ، مرد شدید!

1. سربازی و اولین عاشقانه ها

چیز قابلداری نیست . همه اش دو سال است . چشم به هم بگذاری رفتی و آمدی به سلامتی ! بعد هم آستین برایت بالا می زنیم !

زیاد به این حرف ها توجه نکنید. اینها اولین حرف های قشنگی است که از طرف پدر و مادرتان خواهید شنید. اما وقتی وارد خدمت می شوید همه چیز با آنچه گفته اند تفاوت دارد. هم چیز قابلداری است گذراندن دو سال عمر، هم هر چه چشم به هم می گذارید اتفاق خاصی نمی افتد. مهمتر از اینها به هیچ کدام از وعده و وعیدهاشان عمل نمی کنند!

2. سربازی و شکلات

اگر لاتی ، اینجا واسه ما شکلاتی !

زیاد تعجب نکنید. این جملات نغز و آهنگین هم بخشی از همان حرف های عاشقانه یی است که به گوش شما می رسد. البته نه از جانب پدر و مادر، بلکه از دژبان و مسوول پادگان . برای حس کردن تفاوت دنیای سربازی با دنیای معمولی ، این کارها لازم است . هر چه باشد شما سربازی رفته اید و باید سختی ببینید. بنابراین آرامش خودتان را حفظ کنید و این حرف ها را اصلا به دل نگیرید چرا که اینجا سربازی است .

3. سربازی و دوران آموزشی

سخت ترین دوره و پرخاطره ترین دوره ، همان دوره آموزشی است . از همان روز اول که با لباس اتوخورده و مرتب وارد پادگان آموزشی می شوی تا آخر که پوتین های کثیف و لباس نظامی خاکی بر تن داری ، می توانی با فراغ بال به پر کردن کوله بار خاطراتت همت کنی . پس علی رغم مشکلات و مصایبی که در این دوره می بینی لحظه لحظه اش را به خاطر بسپار.

4.  سربازی و دفترچه خاطرات

قبل از رفتن و بستن کوله خدمت ،لازم است یک وسیله خیلی خیلی مهم را تهیه کنی و همراه وسایل دیگرت ببری . دفترچه خاطرات عضو غیرقابل حذف هر کوله یی برای سربازی است . دفترچه خاطرات در دوران آموزشی بیشتر از هر زمانی کاربرد دارد و بین سربازان استفاده می شود. بنابراین برای عقب نماندن از قافله ، شما هم یک دفترچه خاطرات تهیه کنید و با خودکار قرمز در صفحه اولش بنویسید:

                 بسوزد آنکه سربازی بنا کرد

                   دل این دختران را چشم به راه کرد

پایین این بیت هم قلبی بکشید که تیری از وسط آن رد شده !

5. سربازی و لباس

بعد از چند روز که از حضور شما در پادگان نظامی می گذرد، مطمئنا جیره می دهند. لباسی که برای تن شما یا بزرگ است یا کوچک . پوتینی که دو سه شماره یا بزرگ است یا کوچک . کلاهی که یا توی سرتان نمی رود یا سرتان در آن گم می شود. زیاد تعجب نکنید اگر نمی توانید بعد از پرو لباستان را بپوشید. هر طور که هست با شرایط یک جور باید کنار آمد.

6.  سربازی و چوب خط

وقتی در شرایط قرار بگیرید، وقتی زمان به کندی برای شما بگذرد یا اصلا نگذرد، آن وقت است که دلتان می خواهد هر چه زودتر زمان سپری شود و بگذرد.

بنابراین متوسل می شوید به کاری که همه می کنند. چوب خط کشیدن زیر تخت یا دور آفتابگیر کلاه از بهترین و معمول ترین حرکاتی است که ناخودآگاه برای شما رخ می دهد.

7.  سربازی و سیگار

اگر سیگاری نیستید و اهل دود و دم را نصیحت می کنید، بهتر است برای سربازانی که سیگار می کشند نقش یک ناصح را بازی نکنید. چون ممکن است مشکلات عدیده یی برایتان به وجود بیاید. اگر هم دور و برتان در این محیط آدم های سیگاری می بینید، چندان تعجب نکنید.

8. سربازی و تخت دوطبقه

چاره یی نیست . اگر قبلا عادت نداشتید روی تخت بخوابید مشکل خودتان است ! فقط می توانید دعا کنید که طبقه دوم جای شما نباشد. به هر حال ممکن است نیمه شب هنگام بیدار شدن برای پاس بخشی از بالای تخت به پایین پرتاب شوید.

9.  سربازی و خشم شب

ترسناک ترین اتفاقی که بخصوص در دوران آموزشی می تواند برای شما بیفتد، خشم شب است . خشم شب را هر چند شب یک بار می زنند و طریقه آن هم به این گونه است که دژبان ها به خوابگاه حمله ور می شوند و حالتی ایجاد می کنند که مثلا جنگ شده است . پیشترها برای بیدار کردن سربازها و ایجاد سر و صدا از تیراندازی با گلوله های مشقی استفاده می شد، اما الان خیال تان راحت باشد، بعد از سکته کردن سربازی در یکی از خشم های شب ، این مورد حذف شد و دیگر تیراندازی وجود ندارد.

10. سربازی و آش

آش نماد سرباز و غذای سربازی است . اما در این خصوص هم نمی خواهد زیاد نگران شوید. چرا که آن طوری که می گویند در سربازی آش نمی دهند. فقط واژه
»
آش خور» هنوز استفاده می شود که بیشتر، منظور سربازهای پایه خدمتی پایین هستند والا خوردن آش مدنظر نیست .

11. سربازی و مرخصی

از همین الان پیشنهاد می کنیم برای اینکه احترام تان دست خودتان باشد، کمتر به مرخصی بروید. مرخصی کلا چیز بسیار خوبی است ، اما زیاده روی در این مورد خاص باعث می شود در خانه زیاد مورد توجه قرار نگیرید. ولی اگر هر چند ماه یک بار به مرخصی بروید، هم عزیز خواهید شد و هم مورد احترام قرار می گیرید.

مرخصی های ساعتی اما قضیه اش بطور کلی فرق می کند. حالی دارد وقتی بدون کرایه ماشین سوار می شوید یا با تخفیف به موزه سری می زنید و با رفقای همخدمتی خیابان گردی می کنید.

12. سربازی و فرار

خیلی ها بعد از مدتی که از خدمت شان می گذرد، دیگر توان ادامه خدمت را در خود نمی بینند و نهایتا به فرار اقدام می کنند. فرار کردن از خدمت را بشدت محکوم می کنیم چرا که عاقبت خوشی ندارد. اول و آخرش شما باید خودتان را معرفی کنید و با چند ماه اضافه خدمت روبرو شوید. در این صورت ممکن است تا آخر عمر خدمت کنید.

نوع مطلب : طنز، 
برچسب ها : خدمت سربازی، اش نماد سربازی، ۱2 نکته مهم دوران سربازی، اش خور، سرباز، جوانی، پسرها،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 26 مرداد 1393 11:20 ب.ظ
سلام وحید جان
نه خبر
یاشاسین کی بیزیمده یادیمیزا سالدن دوران خدمتی
البته خشم شب بیز گورمدوخ !!!
الله گلن گونلریوی السین !!
دلمون تنگه واسه دوستای گل
وحید 88سلام
خیلی ممنون........
جمعه 30 خرداد 1393 07:15 ب.ظ
وحید 88
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر