تبلیغات
دنیای مجازی - آخرین سرباز حسین
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز : 5
» بازدید دیروز : 4
» بازدید این ماه : 41
» بازدید ماه قبل : 39
» بازدید کل : 108
» آخرین بازدید :

یا علی اصغر(ع)

دستان خونی پدر را كه دیدم، فهمیدم كه سیرابت كرده اند؛ آب حیات را از نوك پیكان تیر نوشیدی، منتظر نشسته بودم تا باز آیی و گهواره ات را تكان دهم، ولی وقتی صدای گریه پدر را شنیدم، فهمیدم كه دیگر گهواره نمی خواهی، دیگر انتظار نمی كشم و برای همیشه با تو خداحافظی می كنم؛ خداحافظ برادر كوچكم، علی اصغر...

از قتل علی اصغر شش ماهه عیان شد                 جز جرم و جنایت هدف خصم دنی نیست                                             

 شیرخوارگان حسینی، در سوگ حضرت علی اصغر (ع) زبان به عاشقی گشودند.
بچه های كوچك، با دست ها و قلب هایی كوچك، همه هستند، كودكان آمده اند تا مادر علی اصغر(ع) را دلداری دهند و بگویند اگر علی اصغر (ع) تشنه شهید شد، ما شیرخوارگان حسینی فدایی شما هستیم.
 
همه شیرخوارگان لباس عشق بر تن دارند، عشق به حسین، همه یكرنگ و یك دست لباس سفید سقایی بر تن كرده اند، سربند‌های یا حسین (ع) و یا علی اصغری (ع) كه بر پیشانی‌هایشان بسته شده، عشق حسینی را فریاد می‌كند.

زمزمه لالایی مادران و حامیانشان با فریاد‌های یا حسین (ع)، عشق را بر دل‌های این شیرخوارگان حك می‌كند.
حضور مادران و حامیان شیرخوارگان آمنه در زمان اجرای مراسم و بی‌تابی نوزادان، لحظه عطش علی‌اصغر (ع) و درخواست آب سیدالشهداء (ع) برای طفل شیرخوارش، تجلی‌گر مظلومیت امام حسین (ع) و خانواده‌اش است.
در مراسم عزاداری و سوگواری صدای گریه‌های كودكانه‌ای كه گاهی اوقات با لبخندی شیرین و معصوم گره می‌خورد و گوش جان را نوازش می‌دهد، نگاه‌های پاك و آسمانی كه وقتی چشم در چشمت می‌دوزند، معصومیت را آشكارا لمس می‌كنی.
این كودكان آمده اند تا زبان به عاشقی بگشایند، آمده اند تا با قلب پاك و ضمیر بی‌آلایش خود دعا كنند حسینی باشند و در این زمانه كه ایمان داشتن همچون نگه داشتن آتش در كف دست است، شور حسین (ع) آبی بر آتش هوس‌ها و آتشی برای افروخته ‌تر شدن عشق و تعهدشان باشد.
اما فقط مادران و كودكان شیرخوار مهمان این خیمه حسینی نیستند، چه بسیار حاجتمندانی كه به این جمع آسمانی آمده اند تا شاید به حرمت این همه معصومیت، مشمول نگاه الهی شوند.

                                 

روز جهانی علی اصغر‌ ، روزی برای تمام تاریخ است، این كودك خردسال اباعبدالله (ع) كاری كرده كه بعد از صد‌ها سال، هنوز قلب های شیعه داغددار مظلومیتش است.

 
:: مرتبط با: مذهبی ,
:: برچسب‌ها: اولین جمعه محرم روز جهانی شیرخورگان ,
:: لینک های مرتبط: تاسوعا و عاشورا حسینی , (((محــــــــــــــــرم))) , لبیک یا حسین(ع) ,
ن : وحید 88
ت : جمعه 3 آذر 1391
تحلیل آمار سایت و وبلاگ
تبلیغات اینترنتی