تبلیغات
دنیای مجازی - علت آرایش کردن خانم ها !!!
 
دنیای مجازی
•٠✿☆ علـوم رایانـه ☆✿٠• وحید88
                                                        
درباره وبلاگ

---«« دنیای مجازی »»---
_________________________

به چشمان خود دروغ نگوییم
خدا دیدنیست.

چشمهایی که خدارا نبینند
دو گودال مخوفند

که برصورت انسان دهن باز کرده اند

وقتی احساس غربت می کنید
یادتان باشد

که خدا همین نزدیکیست.
یادتان باشد

که خدا هیچ وقت
شمارا از یاد نبرده است.

یادتان باشد که خدا اینجاست!
_________________________


مدیر وبلاگ : وحید 88
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
دوشنبه 4 دی 1391 :: نویسنده : وحید 88

  آرایش

آرایش برای پیدا کردن شوهر!!!     

به گزارش اول نیوز،همه ما بارها در آمارهای بین المللی مصرف لوازم آرایش شنیده ایم که زنان ایرانی پس از عربستان بیشترین مصرف لوازم آرایش در خاورمیانه و رتبه هفتم جهانی را دارند. پرسشی که در این میان مطرح می شود این است که چرا ما همواره در قله آمارهای مصرف لوازم آرایش و جراحی های زیبایی دنیا قرار داریم و این صدرنشینی ما ریشه در چه عواملی دارد؟
مصرف سرانه ای که سر به فلک کشیده است.
براساس تحقیق موسسه تحقیقاتی TMBAحدود ۱۴ میلیون دختر و زن بین ۱۵ تا ۴۵ سال ساکن شهرهای بزرگ ایران، بطور متوسط ماهانه ۷/۵ یورو برای خرید لوازم آرایشی هزینه می‌کنند. در این تحقیق همچنین آمده است که زنان و دختران ایرانی به دلیل توجه خاصی به چهره خود می‌کنند. دخترانی هستند که بیش از یک ساعت جلوی آینه آرایش می‌کنند
. آمار و ارقام مصرف لوازم آرایش نشان می دهد که هر زن ایرانی در سال ۱۵۰ دلار و هر زن در خاورمیانه تقریبا ۳۶ دلار لوازم آرایشی مصرف می‌کند. ضمن آن که زنان ایرانی اغلب از اجناس چینی استفاده می‌کنند و در این زمینه شاید حجم بیشتری از لوازم آرایشی را مصرف کنند. سهم برندهای معتبر اروپایی و آمریکایی که دارای کیفیت و ترکیبات قابل اعتمادتری هستند، به دلیل قیمت‌های بالایی که در ایران دارند، کمتر از یک درصد بازار تخمین زده می‌شود. متاسفانه سهم تولیدکننده‌های ایرانی از این بازار بزرگ رو به گسترش بسیار ناچیز است و حداکثر در حدود پنج درصد تخمین زده می‌شود.
خواهی نشوی رسوا؛ همرنگ جماعت شو!!
اینکه دختران و زنان کشور ما روزانه این همه پول صرف خرید لوازم آرایشی می کنند و ساعات طولانی جلوی آیینه وقت صرف رنگ رخسار می کنند، مسلما دلایل بسیاری باید داشته باشد. مریم. م ۲۲ ساله دانشجو است. او در خصوص دلیل آرایش کردن می گوید: راستش را بخواهید ما یک ضرب المثل داریم که فلسفه آرایش کردن من هم تقریبا در راستای همان است؛ «خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو». زمانی که می بینم همه دخترها هم سن و ساله من پس از ساعت ها آرایش در محیط دانشگاه جامعه حاضر می شوند، من هم برای اینکه مثل آنها باشم و به قولی از آنها کم نیاورم، مجبورم مانند آنها رفتار کنم.
در دوره و زمانه ای که ماهواره ها حتی به زندگی عشایر و کوچ نشینان کشور هم رسوخ پیدا کرده و بیرون هر چادری می توان رد پای دیش را پیدا کرد، دیگر نمی شود از تاثیرات خانه مان برانداز فرهنگ القایی ماهواره ها صحبتی به میان نیاورد. همین القائات باعث می شود که زن ایده ال همان هنرپیشه و خواننده ای باشد که ساعت ها زمان صرف آرایش خود کرده و از جراحی های زیبایی بسیاری برای تغییر صورت و اندامش استفاده کرده است
آرایش می کنم تا شوهر پیدا کنم!
رویا ۲۷ سال دارد و شاغل است. او هم از طرفداران پر و پا قرص آرایش است. زمانی که دلیل آرایش کردنش را جویا می شویم، می گوید: من هنوز مجرد هستم و بالاخره باید ظاهرم در سطح جامعه و محیط کارم به نوعی باشد که اگر کسی قصد ازدواج داشت رغبت کند به من پیشنهاد بدهد. اما اگر متاهل بودم دلیلی برای آرایش نمی دیدم. وقتی در پاسخ به رویا می گوییم : مردی که قصد ازدواج داشته باشد به خاطر لوازم آرایش پیشنهاد ازدواج نمی دهد ادامه می دهد: نه خانم. مردم عقلشان به چشمشان است و اگر بدون آرایش کسی را ببینند فکر می کنند خوشگل نیست.
آرایش می کنم تا به چشم بیایم!
طلا، تنها ۱۷ سال دارد اما آنقدر لوازم آرایش روی پوستش ماسیده است که فکر می کنی لااقل ۲۵ ساله است. وقتی درباره دلیل آرایش غلیظی که بر صورتش نقش بسته می پرسی می گوید: وقتی با آرایش در جامعه حضور پیدا می کنم همه به من بیشتر توجه می کنند و احساس دیده شدن پیدا می کنم. انگار همه من را بزرگ می دانند و من از نظرشان دیگر کودک نیستم. این مسئله باعث می شود آرایش کنم تا به چشم بیایم و همه به من توجه کنند! اما زمانی که از طلا می پرسیم این دیده شدن به چه قیمتی اتفاق می افتد پاسخی نمی دهد.
آرایش می کنم تا شوهرم را نگه دارم!
نازنین ۳۲ سال دارد، زنی زیبا که دو سه سالی است ازدواج کرده است و این روزها خانه داری می کند. نازنین هم مثل خیلی های دیگر ماهانه مبالغ زیادی را صرف خرید لوازم آرایشی می کند. وقتی درباره دلیل این کارش می پرسیم، می گوید: در دوره ای که خانم ها با چنین آرایش و حجابی در سطح جامعه ظاهر می شوند، اگر من در خانه به خودم نرسم و با آرایش و ظاهر مناسب پذیرای شوهرم نباشم ، ممکن است شوهرم خدای نکرده به زن دیگری که بیشتر از من به ظاهرش می رسد، توجه کند. من هم برای اینکه همیشه از نظر شوهرم زیبا و مرتب باشم، هر ماه مبالغ زیادی را صرف خرید لوازم آرایشی و بهداشتی می کنم.
دختران و زنان کشور ما از همان سنین نوجوانی صورت خود را نیازمند لوازم آرایش می دانند که بتوانند چهره شان را زیباتر کنند و هر چه سنشان بالاتر می رود این احساس نیاز بیشتر شده و به تدریج جای خود را به جراحی های پلاستیک و تزریق بوتاکس برای جوان سازی پوست می دهد
رسانه ای که فرهنگ را تغییر داده
یکی از مهم ترین دلایلی که در سالهای اخیر باعث گسترش روز افزون گرایش به لوازم آرایش و جراحی ها پلاستیک در کشور شده، گسترش ماهواره ها است. در دوره و زمانه ای که ماهواره ها حتی به زندگی عشایر و کوچ نشینان کشور هم رسوخ پیدا کرده و بیرون هر چادری می توان رد پای دیش را پیدا کرد، دیگر نمی شود از تاثیرات خانه مان برانداز فرهنگ القایی ماهواره ها صحبتی به میان نیاورد. همین القائات باعث می شود که زن ایده ال همان هنرپیشه و خواننده ای باشد که ساعت ها زمان صرف آرایش خود کرده و از جراحی های زیبایی بسیاری برای تغییر صورت و اندامش استفاده کرده است. در این میان این زنان جامعه هستند که برای نزدیک شدن به الگوی القایی غربی مجبور هستند خود را به دست لوازم آرایش و جراحی های پلاستیک بسپارند.
اعتماد به نفسی که نیست.
از دیگر عوامل مصرف جنون بار لوازم آرایش در کشور ما اعتماد به نفس پایین زنان و دختران جامعه است. آمارها نشان می دهد که زنان و دختران کشور فرانسه که بزرگترین قطب تولید لوازم آرایش در جهان است، کم ترین مصرف این لوازم را در دنیا دارند. البته ماجرای مصرف کم لوازم آرایش در کشورهای توسعه یافته امری بدیهی است. اما دختران و زنان کشور ما از همان سنین نوجوانی صورت خود را نیازمند لوازم آرایش می دانند که بتوانند چهره شان را زیباتر کنند و هر چه سنشان بالاتر می رود این احساس نیاز بیشتر شده و به تدریج جای خود را به جراحی های پلاستیک و تزریق بوتاکس برای جوان سازی پوست می دهد. مسئله این است که زنان و دختران ما هیچ گاه از ظاهر خود رضایت نسبی را ندارد و همواره برای رسیدن به چهره ایده آل القائی به دنبال مصرف لوازم ارایش هستند.

به هر حال تا زمانی که الگوی زن برتر در جامعه ما مدلها و خواننده های اروپایی باشد، وضعیت به همین منوال ادامه پیدا خواهد کرد و در این میان چاره ای نیست جز تغییر فرهنگ و نگرش جامعه در خصوص معیارهای زن ایده آل...نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : آرایش برای پیدا کردن شوهر!!!، علل آرایش کردن دختران، آرایش در ایران، آمار لوازم آرایشی در ایران،
لینک های مرتبط : زنان و فقر و فحشا، حجاب صدفی بر گوهر وجود،
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394 01:44 ب.ظ
سلام، با حمایت مقام معظم رهبری، آقایان روحانی و ظریف مهارتهای خود را در انجام مذاکرات و حل مشکلات پیچیده نشان داده‌اند. به آنها اجازه دهید تا امور مربوط به سیاستهای خارجی‌ ایران در منطقه را نیز به عهده بگیرند.
وحید 88
پنجشنبه 12 بهمن 1391 08:39 ب.ظ
موفق باشید
وحید 88همچنین
چهارشنبه 13 دی 1391 10:35 ق.ظ
درسی که اربعین به مامیدهد، زنده نگهداشتن یادِحقیقت و خاطره ی شهادت درمقابل طوفان تبلیغات دشمن است
وحید 88بسوز ای دل که امروز اربعین است / عزای پور ختم المرسلین است

قیام کربلایش تا قیامت / سراسر درسْ بهر مسلمین است

اربعین حسینی تسلیت باد
سه شنبه 12 دی 1391 02:08 ب.ظ
سلام وبلاگ عالی دارین لینکتان کردیم لطفا ما را لینک کنید به ما سر بزنید التماس دعا
وحید 88تشکر شما هم با موفقیت لینک شدید
پنجشنبه 7 دی 1391 11:05 ق.ظ
نچ نچ نچ
ارایش نکنن میمیرن.
.بعضیا ک دیگه رو صورتشون نقاشی میکشن اه اه
وحید 88مشکل اصلی تهاجم فرهنگیه که جوانان پاک ایران زمین رو به این روز در آورده وگرنه ایرانی با بد حجابی بیگانه است
چهارشنبه 6 دی 1391 01:49 ب.ظ
می گفت یادت باشه"یکی اون بالا نشسته که هوات رو داره"
اما نه اشتباه نکن اون بالا نیست همین نزدیکی هاست!
نزدیک تر از خود خودت به تو...
خدا بین تو و قلب توست...
او می بیند و می داند هر آنچه را که هیچ کس نمی داند....
.
.
سلام ... جالب بود ... مطمعن باش اونی که آرایش میکنه یا قیافه نداره یا از قیافش سیر شده ... یه بار اگه صورت این دخترایی که زیادوغلیظ آرایش میکنن رو بدون آرایش ببینی وحشت میکنی...

وحید 88نه همشون ولی خیلیاشون بخاطر پر کردن چاله چوله های صورتشون اون همه آرایش میکنن
سه شنبه 5 دی 1391 11:54 ب.ظ
سلام دوست عزیز.ممنون از حضورتون.
برای ختم صلوات شب جمعه
و
برای دور دوم ختم قرآن کریم منتظرتون هستم.
التماس دعا

وحید 88ممنون که دعوتمو پذیرفتید
باشه حتما میهمان وب شما هم خواهیم بود
سه شنبه 5 دی 1391 10:23 ب.ظ
سلام مهدی یار گرامی
خدا قوت و علی یارتان
ممنونم از دعوتت
زنده باشی
مطالبت همه خوب بود
مخصوصا همین مطلب
بله متاسفانه
کاش خواهرامون می دونستن ...
گفتید استاد رائفی پور
اتفاقا دانشگاه فردوسی مشهد نمایشگاه مهدویت داشتیم ایشونم اومدن بازدید خوششون اومد
با عرض پوزش به علت تاخیر با مطلبی در مورد شهادت امام حسن مجتبی ، به نام (غربت امام حسن تا امام زمان) و نوای گرم مداحی (شهادت امام حسن و بقیع ، خیلی زیبا ، از دست ندین ، مخصوصا آخراش) به روزم
قلبمون شده پر درد ، رنگ چهره هامون زرد ، صاحب الزمان برگرد ، صاحب الزمان برگرد
خیلی ممنونم که با نظرات زیباتون کمک می کنید بنده رو.
یا مهدی
وحید 88تشکر میکنم از نظر خوبتون
سه شنبه 5 دی 1391 08:50 ب.ظ


مردی با افتخار گفت: زن من یک فرشته است
مرد دیگری جواب داد: خوش به حالت، زن من هنوز زنده است.

++++++++++++++++++++++++++++

امان از دست زن ها...
یه كار درست محض رضای خدا ندارن!!!
وحید 88ممنون از لطیفه خوبتون
سه شنبه 5 دی 1391 08:48 ب.ظ
عكسش خیلی جالب بود...
موفق باشید!
وحید 88کاش متنشو هم یه مطالعه ای می کردید
سه شنبه 5 دی 1391 08:17 ب.ظ
سلام.راستش تو دانشگاه ما یه پسره هست که هر روز کلی پنکیک میزنه و میاد دانشگاه!هر چیم میخام برم بپرسم مارکش چیه روم نمیشه یکی نیست بگه آخه لامصب پسری گفتن دختری گفتن!!! دو روز دیگه آمار میدن پسرای ایرونی رتبه ی اول در مصرف لوازم آرایشی در کل جهان را کسب کرده اند جدی چرا ما ایرونی ها نباید تو خیلی چیزای دیگه رتبه بیاریم؟؟؟؟؟؟
وحید 88تو همه چیز رتبه داریم ولی تو این جور چیزا پیشرفت می کنیم ولی در المپیادها و نظیر اینها هرروز داریم پس رفت میکنیم
سه شنبه 5 دی 1391 08:09 ب.ظ
گریه نمیکنم!!!
نه اینکه سنگدل هستم نه....
ریمل گرونه
وحید 88کاش همه گرونی ها تو لاوازم آرایشی و این جور چیزا خلاصه بشه نه مواد غذایی و فرهنگی و ...
سه شنبه 5 دی 1391 08:08 ب.ظ
گریه نمیکنم!!!
نه اینکه سنگدل هستم نه....
ریمل گرونه
وحید 88کاش همه گرونی ها تو لاوازم آرایشی و این جور چیزا خلاصه بشه نه مواد غذایی و فرهنگی و ...
سه شنبه 5 دی 1391 07:17 ب.ظ
وحید 88حق دارید این جوری بهت زده بشید
سه شنبه 5 دی 1391 06:21 ب.ظ
سلام ممنون از خبرت.
پستت خیلی جالب بود واقعا من خودم 100بار دیدم برا یه 2دقیقه رفتن بیرون یه خربار ارایش میکنن...
وحید 88این یعنی ننگ برای یک کشور اسلامی اون هم کشوری مثل ایران که هشت سال جنگید و پا پس نکشید ولی تو عرصه فرهنگی قافیه رو بد جوری باخت
سه شنبه 5 دی 1391 06:09 ب.ظ
باعرض سلام
ممنون از اطلاع رسانیتون
مدیر وب هیئت نبودن تا بیان بهتون سر بزن من یکی از دوستاش هستم که رمز ورود وبلاگ رو دارم واسه همین اومدم بگم

ممنون از مطلب خوبتون

واقعا قشنگ بود
دعا کنین بتونیم مدیر وب هیئت رو که ازش خبر نداریم پیدا کنیم

فراقی
وحید 88اولا ممنون که دعوتمونو قبول کردید ثانیا اینکه دعا میکنم تا مدیرتون پیدا بشه البته نبودن ایشون یه حسنی داره که باعث شد که شما هم از وب ما دیدن کنید
سه شنبه 5 دی 1391 04:41 ب.ظ
سلام گلم
م30 از اینکه اومدی . ممنونم ازت
حالا میخوام با افتخار بلینکمت . اجازه هست عسیسم؟
وحید 88ممنون بله حتما
سه شنبه 5 دی 1391 03:24 ب.ظ
سلام و عرض ادب و احترام محضر شما دوت بزرگوار.................


ممنونیم از ابراز لطف شما......................
مطلب شما را مطالعه کردیم خوب و بجا بود البته هر چیزی در جای خودش زیباست و باید از افراط و تفریط پرهیز نمود و بیشتر از منظر خدا و رسول اکرم صل الله علیه وآله و سلم به راه و روش درست زندگی و آداب الهی و اسلامی که سرشار از مهر و محبت و عاقبت به خیری هر انسان می انجامد رسید..................................

آرایش کردن دختران مجرد
سؤال: آیا دختری که ازدواج نکرده و قصد دارد ازدواج کند می تواند کمی آرایش داشته باشد و خود را آراسته کند؟
پاسخ: آرایش برای این گونه دختران سزاوار نیست.


میزان آرایش بلااشکال بانوان
سؤال: آیا صحت دارد که نظر ایشان این است که خانم ها در صورتیکه آرایش ملایم داشته باشند بلااشکال است؟
پاسخ: آرایش گردى صورت و دستها تا مچ در صورتى که بسیار خفیف باشد و منشأ مفسده اى نگردد اشکالى ندارد، ولى از آرایش هاى تند یا مفسده انگیز باید پرهیز کرد.منظور از آرایش ملایم در بانوان
سؤال: اخیراً در استفتاء جدید راجع به آرایش ملایم بانوان، حضرتعالی فرموده اید که آرایش ملایم صورت بانوان اشکال ندارد. مستدعی است با توجه به اینکه در جامعه درک و تفاسیر مختلفی از آرایش ملایم می شود لذا مصادیق و حریم شرعی آن معلوم شود. متاسفانه برخی برداشت های هدفمند در حال اشاعه است. ضمناً وقتی یک بانو با یک کرم سفید کننده یا رژ لب خیلی آرام آرایش می کند اگر این آرایش ملایم در معرض دید نامحرم قرار گیرد گناه دارد یا خیر؟ اصلاً موضوعیت آرایش ملایم چیست و حریم آن تا کجاست؟
پاسخ: منظور چیزی است که جلب توجه افراد را نکند.
یا مهدی مدد

منتظران ظهور
وحید 88خیلی ممنون که به این خوبی از مطلب ما حمایت کردید
سه شنبه 5 دی 1391 03:11 ب.ظ
رنگامیزی صورت واستفاده چن کیلویی ازموادآرایشی فقط یه معنی داره:اعتقاد به زشت بودن!!یکم اعتماد به نفس!‏!دروغ میگم بگو راست میگی!‏
وحید 88آره همین طوریه که میفرمایید همون حرف استاد رائفی پوره که میگه همش از ضعف اعتماد بنفسه...
سه شنبه 5 دی 1391 02:31 ب.ظ
توی یک مقاله میخوندم سن آرایش در ایران به 13 سال رسید
وحید 88فقط میتونم بگم که متاسفم به حال خودمون
سه شنبه 5 دی 1391 01:58 ب.ظ
واینو هم نگفتید که دختران ایرانی در زیبایی جز رتبه های برتر هستن...
وحید 88ولی حیف که این زیبایی رو برا همه نشون میدن
سه شنبه 5 دی 1391 01:46 ب.ظ
سلام
ممنون از حضورتون
دستت درد نکنه خیلی قشنگ بود
توفیق یارتان
وحید 88ممنون
سه شنبه 5 دی 1391 11:48 ق.ظ
جالبه ، من خودم به شخصه آرایش کردنو دوست ندارم ..
چون اگه راستشو بخوای نیازی هم ندارم !!!
وحید 88خدارو شکر ...
سه شنبه 5 دی 1391 11:03 ق.ظ
عالی بود
وحید 88ممنون
سه شنبه 5 دی 1391 10:47 ق.ظ
مرسی مطلب خوبی بودهرچیزی به تعادل خودش دیگه نه مث بعضیا یه کیلو بمالیم به صورتمون نه اینکه آرایش نکنیم
وحید 88ببخشیدا از نظر من خانم فقط باید برا همسرش باید آرایش بکنه نه...
سه شنبه 5 دی 1391 10:06 ق.ظ
بله .
این رنگ های در صورت دختران است رنگ و بوی دلار می دهد .
از قدیم گفتند که " به آب و رنگ و خال و خط ؛ چه حاجت روی زیبا را "
البته تازه تازه داره به پسرا هم نفوذ میکنه - متاسفانه- کم کم فک کنم یکی دو مورد آرایش مونده که مخصوص خانم هاست . بقیه اش تقریبا مشترک شده ..
وحید 88آفرین این کلا یادم نبود وگرنه اینو هم مینوشتم
سه شنبه 5 دی 1391 09:22 ق.ظ
ممنون که سر زدین
وحید 88ماهم منتظر حضور سبز شما هستیم
سه شنبه 5 دی 1391 06:29 ق.ظ
وحید 88بایدم این جوری تو فک بری
دوشنبه 4 دی 1391 10:46 ب.ظ
سلام.وب جذاب و نسبتا با محتوایی دارید.
من شما را لینک کردم. لطفا شما هم ...
وحید 88تشکر منم شمارو لینک کردم
دوشنبه 4 دی 1391 02:44 ب.ظ
سلام
خیلی جالب بود
تذکر به جایی بود
خوشحال میشم با هم تبادل لینک کنیم
وحید 88سلام
باشه منم موافقم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30